Vonkajšie žalúzie

Vonkajšie žalúzie sú najpoužívanejším exteriérovým tieniacim prvkom. Umožňujú plynule regulovať prirodzené osvetlenie, zachytávajú priame slnečné žiarenie a chránia pred jeho škodlivými účinkami. Umiestnením žalúzií do exteriéru najúčinnejšie ovplyvníte teplotné klíma v interiéri.

Žalúzie môžu byť ovládané kľukou, šnúrou alebo elektro pohonom 230V/50Hz. Motorové prevedenie má výhodu v možnosti zapojenia do centrálneho elektronického systému riadenia. Pokiaľ nie je stavebne pripravené inak, sú obvykle žalúzie doplnené krycími plechmi na pohľad ukrývajúce zväzky vytiahnutých žalúzií.

Používajú sa k zatieneniu okien moderne poňatých rodinných domov. Ďalej sú vhodným riešením pre zatienenie pásových okien administratívnych budov a komerčných objektov.Z - 90

Vonkajšie hliníkové žalúzie umožňujú plynule regulovať prirodzené osvetlenie a zachytávajú priame slnečné lúče. Horný profil o rozmeroch 58 x 56 mm je ocelový valcovaný, upravený pozinkovaním. Horný profil môže byť zakrytý krycím plechom. Lamely sú hliníkové so šírkou 90 mm a sú štandardne dodávané v 10-tich farebných odtieňoch, prípadne i v RAL prevedení. Navíjacie mechanizmy, textilné rebríčky a vyťahovacie pásky sú zhotovené z vysoko kvalitných materiálov odolávajúcich poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Bočné vedenie je zaistené vodiacimi lištami. Hliníkové vodiace lišty o rozmeroch 20 x 20 mm sú štandardne dodávané vo farbe strieborný elox, ale v prípade požiadavky je možné ich dodať tiež vo farbe RAL. Ovládanie je zaistené kľukou alebo motorom.

Máte otázky?

priprava@allmont.sk  

C - 80

Vonkajšie hliníkové žalúzie umožňujú plynule regulovať prirodzené osvetlenie a zachytávajú priame slnečné lúče. Horný profil o rozmeroch 58 x 56 mm je ocelový valcovaný, upravený pozinkovaním. Horný profil môže byť zakrytý krycím plechom. Lamely sú hliníkové so šírkou 80 mm a sú štandardne dodávané v 11-tich farebných odtieňoch, prípadne i v RAL prevedení. Navíjacie mechanizmy, textilné rebríčky a vyťahovacie pásky sú zhotovené z vysoko kvalitných materiálov odolávajúcich poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Bočné vedenie je zaistené vodiacimi lištami. Hliníkové vodiace lišty o rozmeroch 20 x 20 mm sú štandardne dodávané vo farbe strieborný elox, ale v prípade požiadavky je možné ich dodať tiež vo farbe RAL. Ovládanie je zaistené kľukou alebo motorom.

Máte otázky?

priprava@allmont.sk  

Z - 70

Vonkajšie hliníkové žalúzie umožňujú plynule regulovať prirodzené osvetlenie a zachytávajú priame slnečné lúče. Typ Z 70 je oproti typu Z 90 menej náročný na priestor, pôsobia jemnejším vzhľadom, ale nevýhodou je väčšia výška stiahnutej žalúzie. Horný profil s rozmermi 58 x 56 mm je ocelový valcovaný, upravený pozinkovaním. Horný profil môže byť zakrytý krycím plechom. Lamely sú hliníkové so šírkou 70 mm a sú štandardne dodávané v 4 farebných odtieňoch. Navíjacie mechanizmy, textilné rebríčky a vyťahovacie pásky sú zhotovené z vysoko kvalitných materiálov odolávajúcim poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Bočné vedenie je zaistené vodiacimi lištami. Hliníkové vodiace lišty s rozmermi 20 x 20 mm sú štandardne dodávané vo farbe strieborný elox, ale v prípade požiadavky je možné dodať ich tiež vo farbe RAL.

Máte otázky?

priprava@allmont.sk  

Ext 50

Žalúzie s označením EXT-50 sú určené pre exteriérové tienenie menších plôch. Hliníkové lamely majú šírku 50 mm a sú štandardne dodávané v 11-tich farebných odtieňoch. Lamely sú po výške fixované oceľovým lankom, čím sa minimalizuje pohyb lamiel vplyvom vetra. Horný profil o veľkosti 40 x 40 mm je oceľový povrchovo upravený pozinkovaním a emailovaním, rovnako ako spodný profil. Obidva profily sú štandardne dodávané v bielej farbe. Navijak ložísk a koliečka sú zhotovené z vysoko kvalitného plastového materiálu, zaisťujúceho hladkú a bezhlučnú prevádzku. V ponuke je niekoľko možností ovládania a to nekonečnou šnúrou, kľukou alebo motorom.

Máte otázky?

priprava@allmont.sk